Caută

Carlos Bărboi (LPS Câmpulung) a urcat pe podium la Campionatul Balcanic de Atletism (VIDEO)

Prezent la Belgrad, la Campionatul Balcanic de Sală U20, atletul de la LPS Câmpulung, Carlos Andrei Bărboi, s-a clasat pe podium împreună cu colegii din ștafeta de 4x400m. Formată din Patrik Prunar, Carlos Andrei Bărboi, Mihai Alin Șavlovschi și Dragoș Ionuț Năstasă, ștafeta masculină românească s-a clasat pe locul al treilea cu timpul înregistrat 3 minute, 21 de secunde, 64 de sutimi. Podiumul a fost completat de Turcia (locul I) și Serbia (locul al doilea).
Totodată, Carlos Bărboi, elevul antrenorului Gheorghe Ivan, a participat și în proba de 800 de metri, acolo unde cu timpul înregistrat, 1:56:80, record personal, s-a clasat pe locul 5.